Aparthotel

Czarna Góra

Miejsce Twojego wypoczynku

Pakiety pobytowe

 

SAUNARIUM

SAUNA SUCHA
(inaczej sauna fińska)

To najbardziej znany rodzaj sauny. Podczas seansu powietrze rozgrzane jest do temperatury ponad 90oC, a jego wilgotność jest bardzo mała.

Seanse w saunie fińskiej doskonale wpływają na ciało i umysł. Ich podstawowym działaniem jest oczyszczanie organizmu z toksyn przez rozgrzewanie ciała i pobudzanie procesu pocenia. W trakcie seansu należy głęboko oddychać, co wspomaga dotlenienie organizmu. Ten typ sauny wskazany jest dla osób z problemami reumatycznymi oraz w profilaktyce wielu chorób, szczególnie dróg oddechowych. Znacząco wpływa również na wzmocnienie odporności organizmu i działa bardzo pozytywnie na skórę – sauna fińska polecana są np. jako kuracja wspomagająca leczenie trądziku. Poprawia się nie tylko wygląd skóry, ale staje się też gładsza i bardziej przyjemna w dotyku. Stosowanie różnego rodzaju kremów czy olejków pielęgnacyjnych potęguje pozytywne efekty – rozgrzana skóra lepiej przyjmuje ich dobroczynne składniki.

Seans w saunie suchej można wzbogacić polewając kamienie wodą lub wodą z dodatkiem olejków eterycznych.

Temperatura: 95–100oC
Wilgotność: 5–15%
Czas kąpieli: 8–15 min

DSC_0127
DSC_0099
DSC_0093
DSC_0121
DSC_0152
DSC_0113
DSC_0133
DSC_0095
DSC_0116

ŁAŹNIA PAROWA
(inaczej łaźnia rzymska)

Seanse w łaźni parowej charakteryzują się bardzo wysoką wilgotnością powietrza. Działa ona odprężająco, obniża napięcie mięśni, a dotlenia organizm. Para dodatkowo doskonale wpływa na skórę: wspomaga złuszczanie i wygładza. Połączenie chromo– i aromaterapii działa relaksująco i jednocześnie dodaje energii - specjalne oświetlenie przywodzi na myśl rozgwieżdżone niebo, a dodawane do pary olejki eteryczne wypełniają pomieszczenie pięknym zapachem.

Łaźnia parowa ma znakomity wpływ na zdrowie. Hartuje ciało i wywołuje proces pocenia, dzięki któremu organizm pozbywa się toksyn. Seanse w łaźni rzymskiej polecane są szczególnie osobom, które mają problemy z zatokami czy ogólnie układem oddechowym. Nawilżone, ciepłe powietrze działa korzystnie na tego typu schorzenia. Co ważne, z łaźni parowej korzystać mogą także osoby, które cierpią na chorobę niedokrwienną serca. Kąpiel wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, odprężenie organizmu i złagodzenie stanów napięć, a także odpowiednio nawilża skórę.


Temperatura: 40–50oC
Wilgotność: ok. 100%
Czas kąpieli: 15–40 min

SAUNA IR
(inaczej sauna infrared)

Alternatywa dla sauny suchej. W kabinie panują znacznie łagodniejsze warunki termiczne niż w klasycznej saunie fińskiej. Zamiast tradycyjnych pieców, ciepło dostarczają kwarcowe promienniki podczerwieni. Promienie podczerwone ogrzewają bezpośrednio ciało, a nie wnętrze pomieszczenia. Jak w przypadku seansów w innych typach saun, ciało zaczyna się pocić i usuwać toksyny.

Sauna infrared wpływa korzystnie na urodę. Udowodnione zostało, że sauny na podczerwień mają działanie redukujące cellulit oraz wspomagające odchudzanie. Sauna infrared ma również właściwości prozdrowotne. Pobyt w niej reguluje ciśnienie krwi oraz pracę serca, przyspiesza przemianę materii, uspokaja organizm i działa przeciwbólowo.

Sauna IR jest doskonałym pomysłem na odpoczynek i uzupełnienie treningu po dużym wysiłku sportowym. Pozwala na relaks, wzmacnia efekt wykonanych wcześniej ćwiczeń oraz umożliwia szybszą regenerację ciała.

Temperatura: 40–55oC
Wilgotność: 5-15%
Czas kąpieli: 15–30 min

BIOSAUNA
(sanarium)

To odmiana sauny fińskiej o niższej temperaturze oraz zwiększonej wilgotności. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób, dla których klasyczna sauna fińska jest zbyt ciepła. Mogą korzystać z niej osoby z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Delikatna chmura pary z odpowiednim naparem zapewni pełne odprężenie psychiczne i fizyczne. Poza tym odpoczynek połączony jest tutaj z kuracją medyczną. Wizyta w biosaunie łagodzi m.in. astmę, reumatyzm, zapalenie oskrzeli. Pomoże również wzmocnić układ krążenia oraz pracę serca, a także dogłębnie oczyszcza skórę i zapewnia jej delikatność i sprężystość.

Temperatura: 50–70oC
Wilgotność: 60-70%
Czas kąpieli: 15–30 min

SAUNA ZIOŁOWA

Łączy moc aromaterapii z zaletami sauny fińskiej o niewielkiej wilgotności. Zapachy olejków eterycznych unoszą się w ciepłym powietrzu i wpływają kojąco na nasze samopoczucie. Dodatkowo aromat wzmagany jest przez zioła umieszczone w specjalnej misie bezpośrednio nad piecem. Seans polecany w szczególności osobom ze schorzeniami układu oddechowego i krążeniowego, a także w przypadku chorób skóry i układu ruchu.Temperatura: 45–55oC
Wilgotność: 40%
Czas kąpieli: 15–30 min